Τετάρτη , 22 Μάι 2024
U12

Οι Πρωταθλητές του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Juniors 2023

Ολοκληρώθηκε χθες με επιτυχία το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Juniors 2023. Στη διοργάνωση συμμετείχαν 1134 αθλητές/τριες από όλη την Ελλάδα.

Πρωταθλητές στις κατηγορίες U18-U16-U14-U12-U10 αναδείχθηκαν στα αγόρια οι Ανδρέας Λοϊζάς  , Ανδρέας Μεσσής, ‘Αλκης Μιχαλακόπουλος, Ραφαήλ Παγώνης και Απόλλων Σιδεράκος , στα κορίτσια οι Άρτεμις Ασλανισβίλι , Αλεξάνδρα Παναγιωτίδου, Κατερίνα Ουσταμπασίδου , Κωνσταντίνα Βολονάκη και Δήμητρα Κάλλιστρου

Οι τρεις πρώτοι νικητές  ανά κατηγορία

Αγόρια 10 ετών

1ος Σιδεράκος Απόλλων ΑΣ Ορφέας Λάρισας

2ος Λαδερός Σταύρος ΟΑ Χαλκίδας

3ος Χατζηνικολάου Δημήτριος ΟΑ Βούλας

Κορίτσια 10 ετών

1η Κάλλιστρου Δήμητρα ΑΕΤ Νίκη Πατρών

2η Αρετάκη Ειρήνη ΟΑ Σούδας

3η Μυσιρλή Μιράντα Σερραϊκός ΟΑ

Αγόρια 12 ετών

1ος Παγώνης Ραφαήλ ΟΑ Γλυφάδας

2ος Τσιούμης Βασίλειος ΑΕΤ Νίκη Πατρών

3ος Θωμόπουλος Αναστάσιος ΑΕΤ Νίκη Πατρών

ΔΙΠΛΑ

1οι Παγώνης Ρ ΟΑ Γλυφάδας – Μπικής Ν ΑΟΑ Πατρών

2οι Θωμόπουλος Α ΑΕΤ Νίκη Πατρών – Ξηροτάγαρος Α ΑΟΑ & Α Πεύκης

3οι Τσιούμης Β ΑΕΤ Νίκη Πατρών –  Αγγελόπουλος Α ΑΟΑ Χαϊδαρίου

Κορίτσια 12 ετών

1η Βολονάκη Κωνσταντίνα ΑΟΑ Αττικός Ήλιος

2η Κουκούλη Διονυσία ΟΑ Βούλας

3η Καζολέα Μαρία ΟΑ Καλαμάτας

ΔΙΠΛΑ

1ες Βολονάκη Κ ΑΟΑ Αττικός Ήλιος – Κουκούλη Δ ΟΑ Βούλας

2ες Ταρασιάδη Ε ΑΟΑ Ηλιούπολης – Καζολέα Μ ΟΑ Καλαμάτας

3ες Μπεκιάρη Ε Ροδιακός ΟΑ – Παπαγαπητού Α Ροδιακός ΟΑ

ΜΙΚΤΑ 12 ετών

1οι Γεωργιάδης Κ ΟΑ Σούδας  – Βιανιτάκη Μ Ηράκλειο ΟΑΑ

2οι Κατσούλας Β  ΑΟΑ & Α Πεύκης – Παλάζη Ι ΑΟΑ & Α Πεύκης

3οι Σκούτας Γ ΑΟΑ Πατρών – Κρητικού Μ ΟΑ Βούλας

Αγόρια 14 ετών

1ος Μιχαλακόπουλος Άλκης ΟΑ Φοίβος Λάρισας

2ος Γακόπουλος Ραφαήλ ΣΑ Καστοριάς  Πρωτέας

3ος Αυγέρης Αλέξανδρος ΑΟΑ ΑΜΠΕΚ Μενεμένης

ΔΙΠΛΑ

1οι Νούλας Α ΟΑ Φοίβος Λάρισας –  Μιχαλακόπουλος Ά ΟΑ Φοίβος Λάρισας

2οι Λυκούρεσης Α ΟΑ Πεταλόυδων – Αυγέρης Α ΑΟΑ ΑΜΠΕΛ Μενεμένης

3οι Γακόπουλος Ρ ΣΑ Καστοριάς  Πρωτέας – Σιδεράκος Θ ΑΣ Ορφέας Λάρισας

Κορίτσια 14 ετών

1η Ουσταμπασίδου Κατερίνα ΟΑ Θεσσαλονίκης

2η Νούτσου Στυλιανή ΟΑ Κουφαλίων

3η Λέκα Βενετία ΟΑ Αθηνών

ΔΙΠΛΑ

1ες Νούτσου Σ ΟΑ Κουφαλίων – Παρασκευοπούλου Χ ΟΑ Κουφαλίων

2ες Ουσταμπασίδου Κ ΟΑ Θεσσαλονίκης – Παναγιωτίδου Λ ΟΑ Θεσσαλονίκης

3ες Φασουλά Φ – ΟΑ Γλυφάδας – Μιχαλοπούλου Β ΟΑ Καλαμάτας

ΜΙΚΤΑ 14 ετών

1οι Ροβάς Ι ΑΟ Τατοϊου – Παναγιωτίδου Λ ΟΑ Θεσσαλονίκης

2οι Γακόπουλος Ρ ΣΑ Καστοριάς  Πρωτέας –  Τσουλούφα Κ ΣΑ Καστοριάς  Πρωτέας

3οι Χατζόπουλος Γ ΑΟΑ Χαϊδαρίου – Μαργαρίτη Δ ΣΑ Μεσσήνης

Αγόρια 16 ετών

1ος Μεσσής Ανδρέας ΟΑ Φοίβος Λάρισας

2ος Καρπούζας Κωνσταντίνος ΟΑ Μαγνησίας

3ος Ζάχος Νικόλαος ΑΟΑ & Α Πεύκης

ΔΙΠΛΑ

1οι Πουρναρόπουλος Σ ΟΑ Θεσσαλονίκης – Μακρής Ν ΟΑ Αθηνών

2οι Μεσσής Α ΟΑ Φοίβος Λάρισας – Σακκάς Ι ΑΣ Κολλεγίου Ντερή

3οι Κακουρίδης Α Αρκαδικός ΟΑ Άτλας – Κατσάνος Ν ΓΕ Πρέβεζας

Κορίτσια 16 ετών

1η Παναγιωτίδου Αλεξάνδρα ΟΑ Θεσσαλονίκης

2η Κοσκινά Δέσποινα ΟΑ Γλυφάδας

3η Γρηγοριάδου Αθηνά ΑΟΑ Σταυρούπολης Ίφιτος

ΔΙΠΛΑ

1ες Παναγιωτίδου Α ΟΑ Θεσσαλονίκης – Μπάτζη Μ ΟΑ Θεσσαλονίκης

2ες Παπασταύρου Δ ΟΑ Αθηνών – Γορανίτη Β ΑΟΑ Χαϊδαρίου

3ες Πρωιμάκη Μ ΟΑ Σούδας – Χατζηαβραάμ ΑΟΑ ΠΡΩΤ Καβάλας

ΜΙΚΤΑ 16 Ετών

1οι Πουρναρόπουλος Σ ΟΑ Θεσσαλονίκης – Παναγιωτίδου Α ΟΑ Θεσσαλονίκης

2οι Καρπούζας Κ ΟΑ Μαγνησίας – Χατζηαβραάμ ΑΟΑ ΠΡΩΤ Καβάλας

3οι Μίταλας Γ Ζευς ΠΑΟ Κορίνθου – Ρεντούμη Μ ΣΑ Ραφήνας

Αγόρια 18 ετών

1ος Λοϊζάς Ανδρέας ΟΑ Αθηνών

2ος Γκλαβάς Χρήστος ΑΟΑ & Α Πεύκης

3ος Μαστρογαμβράκης Σταύρος ΑΟΑ Φιλοθέης

ΔΙΠΛΑ

1οι Λοϊζάς Α ΟΑ Αθηνών –  Μπακιρτζής Ν ΟΑ Αθηνών

2οι Καλαϊτζής Β ΟΑ Θεσσαλονίκης – Χατζηαβραάμ Ν ΑΟΑ ΠΡ ΚΑΒΑΛΑΣ

3οι Γκλαβάς Χ ΑΟΑ & Α Πεύκης – Μαστρογαμβράκης Σ ΑΟΑ Φιλοθέης

Κορίτσια 18 ετών

1η Ασλανισβίλι Άρτεμις ΟΑ Κουφαλίων

2η Καραούζα Σιμόν Μαρία – ΑΚΑ Μαραθώνα

3η Τσιρώνη Μαρία ΟΑ Αττικής

ΔΙΠΛΑ

1ες Ασλανισβίλι Ά ΟΑ Κουφαλίων – Κουσίου Θ ΟΑ Κουφαλίων

2ες Καραούζα Σ – ΑΚΑ Μαραθώνα – Καλύβα Σοφία ΣΑ Σερρών

3ες Μιχαηλίδη Π ΑΟΑ Υέλου  – Νικολή Ν ΑΟΑ Φιλοθέης

ΜΙΚΤΑ 18 Ετών

1οι Παναγιώτου Α Ολυμπιακός ΣΦΠ – Κατσάλη Σ ΟΑ Θεσσαλονίκης

2οι Αυγέρης Α ΑΟΑ ΑΜΠΕΛ Μενεμένης –  Γιτοπούλου Τ ΟΑ Θεσσαλονίκης

3οι Μανόπουλος Χ Φθιωτικός ΟΑ – Στάμου Α ΟΑ Φοίβος Λάρισας

Το Διοικητικό Συμβούλιο της Ε.Φ.Ο.Α συγχαίρει όλους τους αθλητές/τριες για τη συμμετοχή τους , το ήθος και την αγωνιστικότητά τους.

Επίσης ευχαριστεί τα σωματεία ΟΑ Αθηνών , ΑΟΑ Ηλιούπολης, ΑΚΑ Μαραθώνα , ΣΑ Ραφήνας και ΑΕ Πόρτο Ράφτη για τη φιλοξενία ,  τους συνοδούς – προπονητές και όλους όσοι εργάστηκαν για την άριστη διεξαγωγή του Πανελληνίου Πρωταθλήματος .

Το Γραφείο Τύπου

U18
U18
U16
U14 GIRLS
U14 BOYS
U12

 

 

 

Διαβάστε Επίσης

Προκήρυξη Ατομικού Πανελλαδικού Πρωταθλήματος U10 22ης εβδομάδας 2024

Ανακοινώνεται από την Ε.Φ.Ο.Α. η Προκήρυξη του Ατομικού Πανελλαδικού Πρωταθλήματος κάτω των 10 ετών της …