Δευτέρα , 26 Οκτώβριος 2020

Οι πρωταθλητές-τριες του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Juniors 2020 στις κατηγορίες U18 – U16 – U14 – U12 – Περισσότερες από 800 συμμετοχές

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία στο Ο.Α.Κ.Α το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Juniors 2020, στις ηλικιακές κατηγορίες 18 ετών, 16 ετών, 14 ετών και 12 ετών.

Διοργάνωση στην οποία συμμετείχαν περισσότεροι από 800 αθλητές και αθλήτριες από ολόκληρη την Ελλάδα.

Νικητές ήταν οι Βολτυράκης , Μητσάκος , Σπύρου και Μεσσής  στα Αγόρια και Χανταβά , Λάκη , Ασλανισβίλη και  Πρωιμάκη στα Κορίτσια.

Οι τρεις πρώτοι νικητές ανά κατηγορία:

  • Αγόρια 18 ετών
  1. Βολτυράκης Βασίλης (Ηράκλειο ΟΑΑ)
  2. Σταύρακας Αδαμάντιος (ΑΣ Ακρόπλις)
  3. Κυπριώτης Ευάγγελος (ΟΑ Αθηνών)
  • Αγόρια 18 ετών διπλά
  1. ΖερβόςΑλέξανδρος (ΟΑ Κέρκυρας) – Κυπριώτης Ευάγγελος ( ΟΑ Αθηνών)
  2. ΚουντουράκηςΙωάννης (ΑΣΑ Θεσσαλονίκης) – Παλιούρας Δημήτριος (ΑΟΑ Σταυρούπολης Ιφιτος)
  3. Δημητρίου Αριστείδης( ΟΑ 3 ΒΗΤΑ) – Μπαλάφας Παύλος (ΑΣΑ Λάρισας)
  • Αγόρια 16 ετών
  1. Μητσάκος Θεόδωρος (ΑΣ Κολεγίου Ντερή)
  2. Βαλάρης Γεώργιος ( ΟΑ Βούλας)
  3. Χόλμπαν Βλαντιμίρ ( ΟΑ Αθηνών)
  • Αγόρια 16 ετών διπλά
  1. Μητσάκος Θεόδωρος (ΑΣ Κολεγίου Ντερή) – Σαμολαδάς Μάριος (ΑΟΑ Ηλιούπολης)
  2. Μπεχλιβανίδης Ιωάννης (ΟΑ Φοίβος Λάρισας) – Βαλάρης Γεώργιος ( ΟΑ Βούλας)
  3. Χόλμπαν Βλαντιμίρ ( ΟΑ Αθηνών) – Μπράβος Ηλίας (ΟΑ Αθηνών)
  • Αγόρια 14 ετών
  1. Σπύρου Χρήστος ( ΟΑ Γλυφάδας)
  2. Μαστρογαμβράκης Σταύρος ( ΑΟΑ Φιλοθέης)
  3. Μπακιρτζής Νικόλαος (ΟΑ Αθηνών)
  • Αγόρια 14  διπλά
  1. Σπύρου Χρήστος ( ΟΑ Γλυφάδας) – Μαστρογαμβράκης  Σταύρος ( ΑΟΑ Φιλοθέης)
  2. Λοϊζας  Ανδρεάς (ΟΑ Αθηνών) – Μπακιρτζής Νικόλαος (ΟΑ Αθηνών)
  3. Μανόπουλος Χριστόφορος (Φθιωτικός ΟΑ) – Δούσκος Γεώργιος (ΑΟΑ Ηλιούπολης)
  • Αγόρια 12 ετών
  1. Μεσσής Ανδρέας ( ΟΑ Φοίβος Λάρισας)
  2. Βάλσαμος Ευάγγελος (ΟΑ Κερατσινίου)
  3. Τσατσάκης Έκτορας (Ηράκλειο ΟΑΑ)
  • Αγόρια 12 διπλά
  1. Μίταλας Γεώργιος ( Αρκαδικός ΟΑ Άτλας) – Γελαδάρης Οδυσσέας ( ΑΟ Χαϊδαρίου)
  2. Μεσσής Ανδρέας ( ΟΑ Φοίβος Λάρισας) – Μιχαλακόπουλος Άλκης ( ΟΑ Φοίβος Λάρισας
  3. Τσαμπούρης Ευστάθιος ( ΟΑ Πετρούπολης) – Βάλσαμος Ευάγγελος (ΟΑ Κερατσινίου)

Οι τρεις πρώτες νικήτριες ανά κατηγορία:

  • Κορίτσια 18 ετών
  1. Χανταβά Θεοδώρα (ΑΟΑ οι Ρακέτες)
  2. Γεωργιάδου Μαρία ( ΟΑ Αριδαίας)
  3. Καμπά Βασιλική – Νικολία ( ΟΑ Γουδή)
  • Κορίτσια 18 ετών διπλά
  1. Γεωργιάδου Μαρία ( ΟΑ Αριδαίας) – Μακαντάση Μάρθα (ΑΟ Πεύκης TIE BREAK)
  2. Σπύρου Ζωή (ΟΑ Γλυφάδας) – Ρουσσοπούλου Στυλιανή (ΟΑ Γλυφάδας)
  3. Μαρκάκη Παρασκευή( ΑΑ Χανίων) – Κωστάκη Ελένη(Ηράκλειο ΟΑΑ)
  • Κορίτσια 16 ετών
  1. Λάκη Μιχαέλα ( ΟΑ Φοίβος Λάρισας)
  2. Παύλου Δήμητρα ( ΟΑ Αθηνών)
  3. Λαζαρίδου Ελένη ( ΓΑΣ Καράτε Ερμής)
  • Κορίτσια 16 ετών διπλά
  1. Παρετζόγλου Νικολέτα ( ΑΟΑ Υέλου) – Παπαδοπούλου Βικτωρία ( Ροδιακός ΟΑ)
  2. Παύλου Δήμητρα ( ΟΑ Αθηνών) – Μαστροδήμα Δέσποινα ( ΑΟΑ Υέλου)
  3. Μαρινάκη Στυλιανή (ΟΑ Σουδας) – Κασσή Ναταλία (ΑΟΑ Χαϊδαρίου)
  • Κορίτσια 14 ετών
  1. Ασλανισβίλι Άρτεμις (ΑΟΑ Αστέρας Θεσσαλονίκης)
  2. Τρίγκα Βασιλικη (Φθιωτικός ΟΑ)
  3. Παναγιωτίδου Αλεξάνδρα ( ΟΑ Θεσσαλονίκης)
  • Κορίτσια 14 ετών διπλά
  1. Ασλανισβίλι Άρτεμις (ΑΟΑ Αστέρας Θεσσαλονίκης) – Μπαρμπαγιάννη Ανδρομάχη (ΑΟΑ Αστέρας Θεσσαλονίκης)
  2. Τσιρώνη Μαρίνα ( ΟΑ 3 ΒΗΤΑ)– Σίσκου Στρατηλάτη Ευγενία (ΑΟΑ Πρωτ Καβάλας))
  3. Λιάπη Θεοδώρα (ΑΣ Πάρνηθα) – Παπαχρήστου Σοφία(ΑΟΑ Αστέρας ΘΕΣ)
  • Κορίτσια 12 ετών
  1. Πρωιμάκη Μυρτώ (ΟΑ Σούδας)
  2. Κοσκινά Δέσποινα ( ΟΑ Γλυφάδας)
  3. Ρεντούμη Μαρία ( ΣΑ Ραφήνας)
  • Κορίτσια 12 ετών διπλά
  1. Πρωιμάκη Μυρτώ (ΟΑ Σούδας) – Γεροστάθη Μελιτίνη ( ΓΟ Περιστερίου Παλάσκας)
  2. Κοσκινά Δέσποινα ( ΟΑ Γλυφάδας) – Χατζηαβραάμ Ελένη ( ΑΟΑ Πρωτ. Καβάλας)
  3. Παπαδιονυσίου Χρυσοπηγή -Ιωάννα (ΟΑ Πετρούπολης) – Γορανίτη Βασιλική ( ΑΟΑ Χαϊδαρίου)
  • Τα τρία πρώτα ζευγάρια στα μικτά:

 

  • Μικτά 18 ετών
  1. Μακαντάση Μάρθα ( ΑΟ Πεύκης TIE BREAK) – Κωσταρίδης Ιάσονας (ΑΟΑ Ηλιούπολης)
  2. Σπύρου Ζωή ( ΟΑ Γλυφάδας) – Ζαχιώτης Φίλιππος ( ΓΟ Περιστερίου Παλάσκας)
  3. Κωστάκη Ελένη ( Ηράκλειο ΟΑΑ) – Μπόγρης Ευάγγελος ( Ηράκλειο ΟΑΑ)
  • Μικτά 16 ετών
  1. Λάκη Μιχαέλα (ΟΑ Φοίβος Λάρισας) – Χαϊδεμένος Γεώργιος (ΑΟ Πεύκης)
  2. Κούσουλα Ελευθερία ( ΑΟΑ Παπάγου) – Βαλάρης  Γεώργιος ( ΟΑ Βούλας)
  3. Πήττα Αθηνά (ΑΟΑ Σταυρούπολης Ίφιτος) – Παναγιωτίδης Ιωάννης ( ΑΟΑ Σταυρούπολης Ίφιτος)
  • Μικτά 14 ετών
  1. Τσιρώνη Μαρία ( ΟΑ 3 ΒΗΤΑ) – Δημητρίου Κων/νος (ΟΑ 3 ΒΗΤΑ)
  2. Μάγια Αλεξάνδρα ( ΑΟΑ Φιλοθέης) – Μαλεβίτης Γρηγόρης (ΑΟΑ Πατρών)
  3. Καμπά Σταυρούλα ( ΟΑ Γουδή) – Δημητρίου Γεώργιος ( ΑΟΑ Παπάγου)
  • Μικτά 12 ετών
  1. Ρεντούμη Μαρία (ΣΑ Ραφήνας) – Βάλσαμος Ευάγγελος (Ηράκλειο ΟΑ Κερατσινίου)
  2. Χατζηαβραάμ Ελένη( ΑΟΑ Πρωτ Καβάλας) – Μελίσσογλου Δημήτριος (ΑΟΑ οι Ρακέτες
  3. Σινάνη Μαρία( ΑΑ Χανίων) – Τσατσάκης  Έκτορας (Ηράκλειο ΟΑΑ)

Ο Πρόεδρος της Ε.Φ.Ο.Α. κ. Σπύρος Ζαννιάς έκανε την ακόλουθη δήλωση: «Εκ μέρους του Δ.Σ. της Ομοσπονδίας συγχαίρω τους νικητές/τριες για τις επιτυχίες τους και όλες τις αθλήτριες και τους αθλητές για την συμμετοχή τους, το ήθος και την αγωνιστικότητά τους. Επίσης θα ήθελα να ευχαριστήσω τόσο τους συνοδούς – προπονητές αλλά και όλους όσοι εργάστηκαν για την ομαλή διεξαγωγή των αγώνων τηρώντας στο ακέραιο τα υγειονομικά πρωτόκολλα , καθώς προτεραιότητα και κύριο μέλημα της Ομοσπονδίας ήταν η διασφάλιση της υγείας όλων των συμμετεχόντων . Ευχόμαστε να είναι υγιείς και δυνατοί σε όλες τις εκφάνσεις της ζωής τους».

Το Γραφείο Τύπου της Ε.Φ.Ο.Α

Διαβάστε Επίσης

E-2 Φωτογραφίες νικητών και νικητριών

Ολοκληρώθηκε το Ε-2 της 41ης εβδομάδος στις 4 Ενώσεις. Όλα τα αποτελέσματα στο e-efoa.gr  Δείτε …